Пластилінографія.
Панно з пластиліну "Родина"
Пластилінографія відноситься до нетрадиційної техніки ліплення - це малювання пластиліном на будь-якій щільній основі. Предмети та об'єкти при цьому виходять більшою чи меншою мірою рельєфними. Крім того, пластилінографія допускає включення до композиції допоміжних деталей — бісеру, намистин, ґудзиків, квасолі, чи будь якого природного матеріалу.
Сьогодні зробимо картину із пластиліну на картоні, на тему "Моя родина". Ваша картина може бути створена за допомогою однієї, або в поєднанні декількох технік. Нижче наведено декілька технік.
Необхідний матеріал:
- Кольоровий пластилін.
- Картон.
- Стека, ніж.
- Дощечка.
- Склянка з водою.
- Вологі серветки.
Важливо знати, що перед тим, як розпочати роботу з іншим кольором, дощечку потрібно добре очистити від пластиліну. Зробити це найпростіше за допомогою ножичка. Щоб пластилін не лип до рук, їх потрібно змочувати у воді, тому на столі має бути склянка з водою і кілька серветок, щоб очистити руки від пластиліну, що прилип.
Техніка розмазування
При використанні цієї техніки можна використовувати готовий шаблон, або дати повну волю фантазії. Якщо використовується шаблон, спочатку його необхідно намалювати. Розім'яти пластилін, щоб він став максимально м'яким. Невеликий шматочок м'якого пластиліну потрібно покласти на картон і розмазати його, заповнюючи потрібний простір, наприклад, людина або фон. Окремі деталі, можна зробити об'ємними. Це зробить аплікацію ще красивішою.
Техніка джгутиків. Дуже оригінально і незвичайно виглядатиме пластилінова картина із джгутиків. Матеріал потрібно розім'яти і розкотити у джгутики різної довжини. Після цього із отриманих джгутиків потрібно скласти потрібні деталі. Їх необхідно прикласти до картонної основи та прикріпити, до малюнку.
Мозаїчна пластилінографія – зображення, складене виключно із пластилінових кульок. Це найпростіша техніка, головне тут — красиво підбирати кольори та акуратно заповнювати простір, не виходячи за контур.
Комментариев нет:
Отправить комментарий