Знайомство з технікою квілінг.

 Знайомство  з технікою квілінг.


Квілінг - спосіб створення чудових композицій за допомогою скручування довгих тонких смужок кольорового паперу. Витончені квіти, метелики, бджоли, об'ємні композиції, картини, прикраси для фоторамок і коробочок, природні композиції, портрети та ін.

Одним із плюсів і «таємниць» популярності техніки паперокручення вважається те, що вона не потребує значних витрат та використання складних пристроїв. Однак деякі інструменти для квілінгу таки знадобляться. Використання більшості з них – зовсім не обов'язкове, але з їх допомогою створювати оригінальні вироби з паперових спіралей набагато зручніше та простіше.

Матеріали та інструменти для квілінгу.

Для перших кроків у цьому рукоділлі потрібні смужки паперу, клей, ножиці та спеціальний інструмент. Всі ці матеріали та інструменти можна придбати у спеціалізованих магазинах.

Смужки паперу – найчастіше у роботі використовуються смужки завширшки 3-4 мм. Хоча є і дуже вузькі – 1,5 мм і широкі до 1 см. Стандартна довжина смужок 45 см. Набори для паперу бувають одноколірними та різнокольоровими, з плавним переходом від світлого до темного. З широких смужок зазвичай виконують бахромчасті квіти та троянди.

Килимок для різки. Іноді в роботі потрібні ширші смужки, їх необхідно нарізати вручну з двостороннього кольорового паперу для принтера. Для цього знадобиться канцелярський ніж, лінійка та килимок для різання, є самовідновлюючі. Килимки двох розмірів 450х300 мм та 300X220 мм. Вони зеленого кольору з розміткою, їх товщина 1,6 мм. Килимок складається з трьох шарів: внутрішній не дозволяє прорізати килимок наскрізь, а зовнішні обидва шари відновлюються. Кажуть, що при дбайливому відношенні, він може служити місяцями та роками. Килимок не можна згинати, потрібно берегти від високої та низької температури, прямих сонячних променів, зберігати на рівній поверхні


Клей. Найбільш придатний для квілінгу клей ПВА. Якісний клей білого кольору стає прозорим, коли повністю висохне. Використовувати його потрібно в мінімальних кількостях, щоб папір не розмокав, і в готовому виробі не було помітно клею.



Інструмент для квілінгу з прорізами - бажано купити. Це металевий стрижень із прорізом із зручною ручкою. У проріз вставляється папір, і накручуються роли. Це професійний інструмент, а  ви можете використовувати саморобний і навіть підійде шило чи зубочистка. Щоб зробити інструмент, беремо голку з великим вушком, кусачками відкушуємо край вушка, нагріти гострий кінчик голки та встромити в пластикову ручку, або вклеїти в пробку.

Пінцет із загостреним носиком потрібен для роботи з дрібними деталями, утримання заготовок при наклеюванні, при складанні готового виробу.

Шаблон для квілінгу з колами необхідний для розпускання ролів до потрібного розміру, також за його допомогою вони виходять однакові.

Для петельного квілінгу потрібні будуть пробкова дошка, англійські шпильки, гребінь із довгими зубцями.

Обтискач служить для гофрування паперу. Робота з гофрованим папером надає обсягу та рельєфності виробам. Також у магазинах можна придбати гофрокартон, із якого можна робити об'ємні вироби.

Ножиці потрібні для нарізки смужок, бахроми, для вирізування різних допоміжних деталей, краще мати великі і малі. Канцелярський ніж і металева лінійка  також потрібні для нарізки смужок.

Техніка паперокручення та основні форми.





В наступних наших майстер-класах ми досконаліше вивчимо техніку квілінг і зробимо багато цікавих виробів. 



Комментариев нет:

Отправить комментарий