Витинанка "Півень"

 Панно в техніці витинанка 

"Півень"

Перші витинанки зі шкіри прикрашали одяг людини, взуття та інші речі ще задовго до того, як люди винайшли папір. Археологічні знахідки датують появу ажурних візерунків зі шкіри та хутра V ст. до н е. Перші паперові прикраси пов’язані з Китаєм, а саме із  винаходом паперу. Письмові згадки про них зустрічаються в VIIXII cт. У ХІІІ ст. ажурні вироби з паперу з’явилися в Персії, а у ХV ст. через Туреччину потрапили в Європу. В Україні витинанки з’явилися в середині ХІХ ст. Папір був значно дешевший за тканину, і селяни охоче прикрашали витинанками  свої оселі. Сюжет витинанок був пов'язаний з сільським побутом, вони зображали також домашніх тварин, птахів, навколишній світ.


Дуже шанованим птахом в українців здавні є півень - провісник Зорі і Сонця, уособлення вогню і грозового полум'я. Своїм голосним співом, він немов би пробуджує від нічного сну небесне світило, повертаючи на землю світло дня. Не випадково народна назва півня - "будимир".
Зображення півня наші пращури встановлювали на дахах будинків, жердинах, шпилях, флюгерах. Також на свята випікали печиво у формі птаха, варили карамельних "півників", робили дитячі дерев'яні іграшки. Фігурками півня декорували речі домашнього вжитку - столи, ліжка, скрині. Тож ми теж зробимо півника у техніці витинанка та прикрасимо свій дім.

Для виготовлення панно нам знадобиться: кольоровий папір, картон, клей ПВА, канцелярський ніж, дощечка, шаблони.

    Етапи виготовлення панно.


1. Роздруковуємо шаблон на кольоровому або на білому папері.


2. Беремо один або декілька листків кольорового паперу, скріплюємо за допомогою скріпок. 

3. Вирізаємо  канцелярським ножем. Вирізати слід спочатку маленькі деталі, а потім – більші.

4. Ножицями по контуру рисунка вирізати композицію. 

5. Півники готові.

6. Потім приклеїти витинанку  на картон. Перед тим як наклеїти витинанку на картон, необхідно взяти до уваги характер колірних поєднань паперу та картону ( жовто – зелений, біло – синій, біло-чорний).

 Шаблони півнів.












 

 

 



Комментариев нет:

Отправить комментарий