Роботи вихованців в техніці кінусайга
Ужиткове мистецтво зародилося за часів розвитку матеріальної культури й активно розвивається донині. Одним з видов декоративно прикладного мистецтва є кінусайга, яке перебуло деякі зміни і стало більш сучасним.
Діти на занятті гуртка опановують навички роботи з текстильним матеріалом, роблять ескізи за власним задумом, проявляють творчий потенціал та розвивають фантазію. Крім того, велике значення набуває дотримання правил культури праці, економного витрачання матеріалів, дбайливого ставлення до інструментів, пристосувань. У процесі занять з рукоділля вихованці закріплюють навички роботи з ножицями, стеком.
Країна ранішного сонця - Японія, подарувала всьому світу відомі чудеса як орігамі, темарі, ікебана, бонсай, аніме, канзаші і багато іншого. Японці - тонкі цінителі краси в усіх напрямках. Вони відомі також своїм дбайливим ставленням до всього, що їх оточує. У тому числі часто і майстерно переробляють старі речі в нові. Шматочки кімоно вони не викидають, а перетворюють в дивовижні картини.
Так в 1987 році народилася техніка «кінусайга» - це особлива клаптева аплікація зі старих кімоно. Переробляють японці настільки майстерно, що роботи виглядають не як з'єднання різнорідних клаптиків, а як цілком реалістична картина або навіть фотографія! Картини в техніці кінусайга завжди роблять на основі дерева, найчастіше зображені пейзажі, частини будинків і квіти. Техніку кінусайга створила японка Сецу Маено.
«Кінусайга» нагадує одночасно багато рукодільних технік: лоскутне шиття(печворк), батік, розпис, мозаїку, аплікацію. У європейському варіанті мистецтво «кінусайга» носить більш прикладний характер. У нас його називають «печворк без голки».
Комментариев нет:
Отправить комментарий