Вишивка стрічками "Мак"

 Вишивка стрічками.

Техніка прямого стібка.

"Мак"

Вишивка стрічками вважається одним з найбільш простих, швидких, і, головне, недорогих способів ручної творчості. Засвоївши лише кілька нехитрих прийомів, ви зможете без проблем зробити розкішні вишукані композиції, гідні прикрасити будь-який інтер'єр.

Необхідні матеріали.

Стрічки: традиційно для вишивання використовують шовкові, атласні стрічки шириною від 3 мм до 20мм.

Голки: якщо ви вишиваєте стрічками по канві, то краще використовувати гобеленові голки, а при роботі з іншими тканинами - голки з гострим кінчиком, але подовженим вушком, щоб стрічка не м'ялась.

П'яльця: для того, щоб тканина була добре натягнута, майстри рекомендують використовувати залежно від малюнка звичайні круглі або ж рамкові пальці, як і при вишивці хрестиком.

Тканина: для освоєння техніки можна використовувати тканини рівномірного переплетення з бавовни і льону.  Для початківців рекомендую взяти канву або габардин, але в принципі ніяких обмежень немає - вишивка стрічками чудово виходить  і на шовку, і на оксамиті.

Схема: більшість майстринь спочатку наносять на тканину контури майбутнього малюнка, потім виконують допоміжні стьобання і вже потім вишивають безпосередньо стрічками.

Запальничка, нитки муліне і швейні, ножиці.


Закріплення вузлика на стрічці

1. Відміряти стрічку завдовжки 30-40 см. Один кінець зрізати навкоси і заправити його в голку.
2. Підігнути початок стрічки на зворотний бік на 5-10 мм і вколоти голку по центру стрічки.
3. Притримуючи стрічку однією рукою і протягуючи другою , зав'язати вузлик.
Цей вузлик називається плоским.


Закріплення шва.

Щоб закріпити стрічку, після завершення роботи виведіть голку на зворотну сторону вишивки і легенько підтягніть стрічку. Відріжте стрічку в 5-7мм від останнього стібка і закріпіть її на тканині дрібними стібками, виконаними звичайними нитками. Ще один спосіб закріплення кінчика стрічки - припалити запальничкою, та притиснути до зворотної сторони вишивки. 

Поради.

  • Кінчик стрічки обрізається по-різному. Навскоси, якщо ви плануєте заправити його в голку, або прямо, для кращого закріплення на тканині.
  • Не варто відразу ж наносити вишивку на тканину. Будь-яка ідея, що виникла у вашій голові, спочатку малюється на папері – так легше побачити і виправити можливі недоліки.
  • Довгі протяжки з вивороту досить неекономні. Для того щоб почати вишивку у віддаленому місці обріжте і закріпіть стрічку та почніть вишивку заново.

Прямий стібок.

Це один з найпоширеніших і універсальних стібків. Він застосовується при вишиванні пелюсток, листочків і стеблинок; крім цього, використовується і в шитті. Голку зі стрічкою потрібно витягнути на лицьову сторону. Потім пропустити стрічку з голкою на виворітну сторону, відступивши потрібну довжину і притримуючи лівою рукою стрічку, щоб вона не заплуталася. Потрібно заповнити цим стібком весь малюнок.Стібки, що застосовуються при вишивці стрічками


 Вишивка квітки маку.



Вишиваємо перші три пелюстки прямими стібками (рис.1).
Потім з-під середини третьої пелюстки виводимо стрічку з ниткою на лицьову сторону (рис.2), робимо петельку в напрямку до трьох перших пелюсток, як показано на малюнку 3, і за допомогою стрічкового стібка йдемо навиворіт, закріплюючи таким чином. Вийшла повітряна петля зі стрічки (рис.4).


Таким же чином вишиваємо дзеркально п’яту пелюстку (рис.5).


Зазвичай для пишноти маку додаємо ще кілька пелюсток, так само, як і попередні дві, як показано на рисунках 6 і 7.


Перед нами стояла мета вишити квітку маку, ми це зробили, навчившись вишивати прямим стібком. За бажанням зробіть серединку з чорних ниток і декілька зелених листочків.
 На наступних заняттях ми продовжимо вивчати вишивку стрічками та оволодіємо іншими видами стібків.




Комментариев нет:

Отправить комментарий